Tamási Zoltán rúgta a Trollfoci becsületgólját

Szeptember 22-én a Flegmatico volt az ellenfele a Trollfocinak a szegedi kispályás focibajnokságon.

Új kerítés készül az óvoda főutca felőli oldalán

A csengelei óvoda kerítéseinek sorsa érdekesen alakul.

Kábítószert termesztett a fóliasátorban

Indiaikender-ültetvényt számoltak föl a rendőrök Csengelén, a 48 éves gyanúsított házánál 22 élő tövet &eac

A "jóságosok" nem kímélték a Trollfocit

Szeptember 15-én a szegedi kispályás labdarúgó bajnokságon a Jóság presszó csapatával mérkőzött meg a Trollfoci.

Lajosmizseiek voltak a sorozatbetörők

A kisteleki rendőrkapitányság munkatársai elfogtak két lajosmizsei férfit, akik több ingatlanba törtek be Kistelek, Balástya, illetve Csengele t&

Csengele 70 éves

Sok csengelei jött el a falu 70. születésnapjára

Csengele község 1950. január 1-jén lett önálló település. A 70. születésnap alkalmából a Csengele ház udvarán nagyszabású megemlékezést tartottak.

Az ünnepségre érkezők először Tóth Tibor alpolgármesterrel találkoztak, aki cserszegi fűszeres szőlő pálinkájával fogadta a vendégeket. A megnyitóig volt idő a tablók megtekintésére, melyen Csengele történetét elevenítették fel, sok-sok fotóval, köztük színesekkel is.

Önkormányzati ülés

A felvételt Molnár Mihály készítette.

Újabb robogót kapott a csengelei polgárőrség

(fotó: ORFK-OBB)

Még a múlt év őszén kapott egy robogót a csengelei polgárőrség, de mivel egyszerre legalább két polgárőrnek kell szolgálatot ellátni, nem volt egyszerű ennek megvalósítása. Ideiglenesen robogós-kerékpáros járőr járta a falu útjait, de nem mindenki képes akár 40-50 kilométert biciklizni egyfolytában.

Győzelemmel kezdte a szegedi bajnokságot a Trollfoci

2020. szeptember 8-án kezdte meg a szegedi kispályás labdarúgó bajnokságot a főleg csengelei focistákból álló Trollfoci. Első ellenfele a szegedi Solvo & Outliers volt. A 10. perceben megszerezte a vezetést a szegedi csapat, majd hét perc múlva egy szerencsétlen trollfocis kapus kigurításkor a solvosokkerült a labda, és az üres csengelei kapuba gurították.  A félidő előtt Fehyr Zoltán szépített, így a következő részben 1:-2-es hátrányban kezdte a Trollfoci gárdája. A rövid szünet után megtáltosodott a csengelei csapat. Az első percben dr. Mészáros Gábor egyenlített, majd hamarosan Nagy Tamás szerezte meg a harmadik csengelei gólt. Negyediknek Putnoki János talált a hálóba. A szegedi csapat nem adta fel a mérkőzést, keményen támadtak. A második félidő vége felé, egy középpálya közeli bombázás a csengelei kapuban kötött ki. A kapus mentéségre el lehet mondani, hogy talán nem is láthatta a játékosoktól a száguldó labdát. A Solvos & Outliers ezután még próbálkozott ugyan, de nem bírt el a Trollfocival. Ehhez hozzá járulhatott az is, hogy a csengelei csapatnak bőven volt cseréje, a szegedieknek viszont két tartalékkal  be kellett érnie. A mérkőzés alatt volt egy hétméteres büntetője is a Trollfocinak, melyet Putnoki János vállalt magára. Valószínűleg a csapattársak bekiabálása zavarta meg, mely szerint, ha kihagyja, egy láda sört kell fizetnie a csapatnak. A lelki teher okozhatta, hogy a kapufára csattant a labda.